Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsou vlastně andělé

26. 6. 2009
 

Nemáme jejich fotografie a nikdo nemůže dokázat, že existují. Ale většina z nás v nich věří. Víra v anděly je součástí jak křesťanských, tak i židovských a muslimskýchh máboženství. Ve Starém zákoně má slovo anděl význam "posel."

V Genesis najdeme zmínku o tom, že " synové nebes," andělé, přicházeli na zem a měli, ještě před potopou světa, s pozemskými dcerami děti. Zajímavý je i fakt, že mezi anděly patřil i původně Satan. V té době měl ještě jméno Lucifer (světlonoš) a byl nejkrásnějším a nejpřednějším mezi anděly. Pak ale podlehl pýše, vzbouřil se proti Bohu a byl spolu se svými druhy svržen z nebes do pekel.

Osobní anděl strážný při nás stojí za všech okolností, ochraňuje nás a snaží se nás nabádat ke konání dobra. Ochranu andělů potřebujeme, protože jsme nedokonalé bytosti a navíc musíme neustále odolávat pekelným nástrahám. K andělům se můžeme obracet kdykoli, s jakoukoliv prosbou či problémem,. Stačí jen věřit.

V dnešních neklidných dobách lidi tito průvodci nadání nadpozemskými znalostmi a    schopnostmi mimořádně přitahují. Podle Starého zákona existují tz. "hvězdy mezi anděly - archandělé" - Michael, Rafael, Kamael, Gabriel, Jofiel, Uriel a Zadkiel. Právě těm jsou připisovány magické síly. Představují mír, lásku, štěstí, zdraví, peníze, přátelství a tvoje přání.

Za nejmocnějšího z nich je považován MICHAEL. Bojuje proti zlu, proto je nejčastěji vyobrazován v brnění a s mečem. Je také poslem milenců.

GABRIEL , což znamená " Boží síla", je prý ochráncem nenarozených dětí. Zvěstuje prý takénarození světců.

RAFAEL  je andělem léčení, na mnoha obrazech se objevuje s malou lahvičkou, která prý obsahuje léčivý balzám. Je považován za nejvstřícnějšího ze všech archandělů svou moudrostí.

ZURIEL  předává lidem boží poselství.

JOFIEL  je patronem umělců. 

ZADKIEL  je symbolem spravedlnosti a patronem soudců.

KAMAEL  nám má dodávat odvahu, když jsme bojácní a nesmělí.

Jestliže chcete svého anděla strážného poprosit o pomoc, důvěřujte své intuici. S anděliy se setkáte při modlitbě, mlčení, půstu. Vytvořte si pohodovou atmosféru při svíčkách. Můžete si pustit příjemnou hudbu. Posaďte se se zkřízenýma nohama a zavřete oči. Vnímejte klid. Jakmile pocítíte nezvyklou harmonii, váš anděl je s vámi.

             

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>