Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horoskop podle ročních období

20. 10. 2013

Doba padajícího listí - 22.9. až 22.10.

narodit se v tomto období, kdy ubývá sluneční energie, znamená, že dotyční musí čerpat energii z vnitřních zdrojů. Proto jste tak houževnatí a neúnavní, pevní a spravedliví. K šílenství vás přivádí jakékoliv spory, nesnášíte projevy násilí nebo bezpráví a klidně budete s druhými zadobře i za cenu, že ztratíte svou tvář, tak moc vám ten klid za to stojí, jen po vás nikdo nesmí chtít příliš rychlá rozhodnutí. Jste tvor společenský, bez přátel nepřežijete!

Doba prvních mrazů - 23.10. až 22.11.

bujná fantazie a nápaditost, to spolu s bystrou myslí a vytrvalostí charakterizuje vás, podzimní děti tmavých nocí. Máte tuhý kořínek a všechno děláte naplno, dokonce se o vás dá tvrdit, že jste splachovací, protože ze všech ran osudu se vždycky rychle otřepete. To, jaké máte pocity, z vaší tváře nikdy nikdo nevyčte, jste záhadní, tajemní a nevypočitatelní. Vy víte, co to znamená odpustit, ale nezapomenout!

Doba dlouhých nocí - 23.11. až 21.12.

Příroda se chystá ke spánku a vás v tomto nečase vyslala na svět. Abyste přežili, vyb\vila vás selským rozumem a smyslem pro humor. Dokážete být velkorysí, dokážete se veselit z každého nového žážitku a vůbec jste hodně optimističtí. Jen tak vás něco nerozhází, s nadšením se vrháte do dobrodružství, jste aktivní, čiperní, ale i když nadevše milujete společnost, rádi se uzavřete sami do sebe. K vašim dalším vlastnostem, ktweré vás šlechtí, patří i manuální zručnost, romantické zaměření, otevřenost a upřímnost. Ač milujete lidi, potřebujete být někdy úplně sami!

Doba hlubokého spánku - 22.12. až 19.1.

je zima, všude je ticho, příroda spí, abyste tohle všechno úspěšně zvládli, musíte být siílní a vytrvalí, a přesně to vám vyšší moc nadělila. Vašim mottem je dokonalost, vaší prioritou je praktičnost, vaším úkolem je zaměřit se na cíl a úspěšně se k němu dopracovat. Lajdáci a lenoši vám nesmí na oči, to nesnesete, stejně tak opovrhujete lidmi, co neumí pořádně pracovat. Nenechte se rozhodit zvraty a obraty!

Doba ticha - 20.1. až  18.2.

jako pravé zimní děti představujete pro okolí přítele, kamaráda, toho, kdo netrpí předsudky a vždycky všem aktivně pomůže a rád poradí. Vy jste vůbec takoví čiperní tvorové, o věcech nejen sníte, vy je děláte, a ač stále běháte od jedné záležitosti ke druhé, celkem to zvládáte. Jste tvrdohlaví, bystří a originální, jste přesně ti, co nesnesou omezení či rozkazy. Přitom se umíte přizpůsobovat, jenom si to na vás nikdo nesmí vydupávat. Neústupnost vás vážně šlechtí!

Doba obnovy - 19.2 až 20.3.

pokud jste se narodili v tomto období, představujete člověka zrozeného na bodu zlomu mezi zimou a prvními paprsky slunce, kdy něco končí a něco začíná. Jste na vahách a ono období vás bude vždy nutit najít v životě rovnováhu. Dáte více na pocity než na rozum, city obecně jsou pro vás prioritní, skrz ně vás někdo snadno zraní. Umíte být velkorysí, dovedete pomoci, ale od lidí si držíte odstup, nedůvěřujete jim. Milujte sebe i druhé!

Doba  probuzení - 21.3 až 19.4.

lidé zrození v tomto období představují to, co přichází s jarem, slunce, teplo, spoustu energie a síly, vitalitu, optimismus, naději. Vaším motorem je akce. Pracovitost, sebevědomí, schopnosti se rychle rozhodovat, ale i impulzivnost a neschopnost dbát na následky vlastních činů, to je vám vlastní. Býváte přelétaví, ale zoroveň optimističtí. Pracujte, jde vám to!

Doba růstu - 20.4. až  20.5.

tak jako je v přírodě úrodné toto období, je to i s vámi. Narodili jste se v době, kdy vše roste, kvete a bují a jste předurčení k úpspěchu. Vás hlavně něco žene, pořád po něčem toužíte, po dobrém jídle, krásném autě, po luxusním oblečení. Navenek jste však klidní a trpěliví, tyto dychtící souboje se odehrávají ve vašem nitru, přitahují vás jednoduché věci, ale také změna, kterou vnímáte jako výzvu. Jste vytrvalí a pozorní, lidé s vámi rádi tráví čas, umíte rozveselit. Využijte toho, že vás druzí milují, bavte je, pomáhejte jim!

Doba rozkvětu - 21.5 až 20.6.

poslední zrozenci jara jsou opět ovlivněni slunečními paprsky a větříkem změn, který krouží nad jejich hlavami. Vaším charakteristických rysem je nestálost, ačkoli vás všichni vnímají jako příjemné a zábavné tvory, vás uvnitř svírá neklid a malinko vás ovládá vaše egoistické já. Typické je pro vás střídání nálad, boucháte kvůli maličkostem. Příroda vás dvakrát neobdařila trpělisvostí ani schopností naslouchat. Nedávejte nikdy světu na odiv svou ješitnost!

Doba dlouhých dnů - 21.6. až 21.7.

v tomto znamení se pomalu připomínají měsíční záležitosti, ty se vám otiskly do vínku, proto tak rádi sníte, pasivně se povalujete a občas jen tak apaticky trpíte, často doslova kvůli ničemu. Patříte k citlivým osobám, máte představivost i fantazii a vše umíte dobře využít, i když to občas děláte spíše ve svůj neprospěch. Myslíte, že vám ty představy katastrofických scénářů nepřidělávají starosti? Ano, přidělávají, ale vy si zkrátka pomoc nedokážete, umíte si vykonstruovat přímo hororové scény. Máte křehkou a citlivou duši, dávejte na ni pozor!

Doba zrání - 22.7. až 21.8.

žhavé  léto je tady a sním přichází na svět na aktivitu nažhavení lidé. Stoupenci tohoto období, tolik činorodosti a tvořivosti do vínku žádná jiná znamení nedostala. Jste silní a aktivní, dokážete se chopit zodpovědnosti, dostatek sebevědomí z vás dělá přirozenou autoritu. Patříte mezi individualisty s vytříbeným organizačním talentem, ctižádost vás vede dál, ale hrdost vám nikdy nedovolí projevit nespokojenost nebo slabinu. Máte rádi vůni vítězství, vychutnáváte si obdiv okolí. Proč jenom tolik prahnete po penězích!

Doba žní - 22.8. až 21.9.

konec léta, sklizená úroda a do toho se zrodí pečlivé osoby, které svou pílí a skromností dokážou v životě ledacos překonat. Víte, co je to zdrženslivost a zachovávání odstupu. Jste dost konzervativní, neradi se pletete do věcí, do kterých vám nic není, hledíte si zásadně svého, a možná díky tomu znáte i to, co je to osamělost. Přesto vás to neodradí, dál si jdete ve svém poklidném modu. Ke štěstí nepotřebujete mnoho, jen úspěch!