Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hoďte si korunou

20. 8. 2012

ANO, NEBO NE

Asi tím nejzákladnějším principem konverzace s mincemi je ona všeobecně známá metoda PANNA x OREL, v překladu tedy taktéž ANO x NE.

A jak na věc?

Jakmile mince vyjmete ze skrýše, podržte je chvilku v dlani a soustředte se výhradně na otázku, kterou budete pokládat. Svá slova řekněte nahlas a energicky, a u toho vyhoďte nebo též roztočte minci. Mince spadne a vy hned vidíte, na čem jste. Nicméně pouhé ano nebo ne vás nemusí vždy uspokojit

ANO, SNAD, MOŽNÁ, NE

V tomto případě nezáleží tolik na tom, zda padne panna nebo orel, je podstatmné, kam se trefíte. Pořád vám bude stačit jedna mince, ale navíc budete potřebovat arch papíru, na který si nakreslíte kruh o průměru asi 30 cm. Kolem něj umístíte ještě jeden větší soustředěný kruh a následovně pak další, zase o trochu větší. Vznikne vám kruhová dráha, kterou si označíte. Do prostředního kruhu napíšete jasné ANO,  s ní sousedící kruh označte slovíčkem SNAD,  což značí, že naděje tady je, poslední kruh pak titulujte výrazem nejistota, tedy MOŽNÁ,  a všechno, co je mimo kruh, popište jako hodně jasné NE. Trápí-li vás otázky týkající se delšího času, k poslednímu termínu přidejte termín s označením ZA STO LET. Ovšem význam PANNA a OREL nelze podceňovat ani v tomto případě, přestože vám odpovídají kruhy. Pokud se objeví OREL, a to i ve spojení s přívětivým řešením, může to značit jisté komplikace na cestě k cíli, naopak PANNA představuje poklidný průběh.

DNES, ZÍTRA, JEDNOU A ČERT VÍ

Opět se budeme ptát na čas a opět se budeme pohybovat v kruzích, tentokrát ale jen v jednom. Rozdělíme si ho třemi čarami, jednou vertikální a dvěma horizontálními. Vertikální čára představuje vlastní JÁ, ostatní čáry rozdělí prostor na SOUŠASNOST, BLÍZKOU BUDOUCNOST a kapánek VZDÁLENĚJŠÍ BUDOUCNOST. Jakmile začnete házet, máte tři pokusy na to, abyste se trefili do oblasti kruhu, pokude se tak nestane, zní odpověď na vaši otázku NELZE ODPOVĚDĚT. Dále je třeba sledovat, jak blízko ke středové čáře se mince dostane - čím blíž, tím větší to na vás bude mít vliv.

MINCE A KARTY

Mnohem konkrétnější věštby získáte, když si na pomoc k mincím přizvete i karty. Bude vám jich stačit šest, konkrétně KŘÍŽOVÉ ESO, KÁROVÝ SPODEK, SRDCOVÝ SPODEK, PIKOVÝ SPODEK, KŘÍŽOVÁ PĚTKA a KÁROVÁ DVOJKA.

Karty rozložte lícem dolů. Nejdřív je ale pořádně zamíchejte. V dlani zatřeste mincí a poté ji upusťte na plochu z karet. Ta karta, ke které je mince nejblíž, bude určovat vaší věštbu. Pokud je  prvenství sporné, hod si zopakujte, ovšem ne více než třikrát, když ani tehdy nenabere mince správný směr, otázka neměla být zodpovězena. A teď řešení - záleží na tom, zda vám padne PANNA nebo OREL.

Pokud se PANNA objeví na KŘÍŽOVÉM ESU, oznamuje vám to, že si máte dávat pozor na důsledky vaší lehkomyslnoasti, na KÁROVÉM KRÁLI vás mince varuje před ukvapenými finančními investicermi, na PIKOVÉM SPODKU upozorňuje na možnost ztrát v důsledku krádeže, na SRDCOVÉM SPODKU  zase na získání majetku, s nímž ale přibude i zodpovědnost, na KŘÍŽOVÉ PĚTCE naznačuje, že si z vás někdo udělá ochránce svého bohatství, na KÁROVÉ DVOJCE odhaluje skrytý talent.

OREL v blízkosti KŘÍŽOVÉHO ESA říká, že obdržíte cenný dar, mince na KÁROVÉM KRÁLI dává důvod k radosti, zvýší vám plat, naopak PIKOVÝ SPODEK signalizuje spor o peníze, podobně jako SRDCOVÝ SPODEK, který varuje před dobře míněnými radami. KŘÍŽOVÁ PĚTKA nabádá k šetření, KÁROVÁ DVOJKA věští finanční štěstí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář