Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdravý životní styl podle horoskopu

4. 1. 2016

 

BERAN 21.3.- 20.4.

Vaše osobnost - jste ohnivé znamení, velmi temperamentní, bojovní a rádi s druhými měříte své síly. Vyjadřuje z vás vnitřní síla, sebevědomí a energie. Jste přátelští, ctižádostiví a máte pevnou vůli. Když si něco umanete, jste rozhodnutí získat to za každou cenu.

Ideální strava - pozor si dávejte na živočišné tuky a rafinované cukry. Svědčit vám naopak budou zdravé rostlinné tuky a jídla obsahující omega 3 a 6 mastné kyseliny - do jídelníčku určitě zařaďte mořské ryby, kvalitní drůbeží maso, olivový olej, slunečnicová semena a ořechy a hodně zeleniny. Skvělým startem do dne je pro vás snídaně v podobě bílého jogurtu s čerstvým ovocem a vločkami.

Vhodný pohyb - přehnaná jednorázová fyzická aktivit může způsobit, že vám krevní tlak vyletí strmě vzhůru, proto dávejte přednost sportům vytrvalostním (cyklistika, jogging, plavání, běh) nebo kolektivní např. volejbal. Protože rádi usilujete o prvenství, můžete vyzkoušet také bojové sporty.

Tip - zvýšenou péči potřebují vaše oči

BÝK - 21.4.- 20.5.

Vaše osobnost - dominantním rysem zemních Býků je síla a energie. Jsou obdařeni velkou vytrvalostí a silnou vůlí, díky nimž neúnavně sledují cíle, které si ustanovili. Jsou uzavření, málo přístupní a nejraději spoléhají sami na sebe. Jsou rádi svými pány.

Ideální strava - abyste se udrželi fit a v kondici, měli byste jíst hodně celozrnných obilovin, ovoce a místo soli a jiných dochucovadel používat bylinky. Do formy vás dostanou také ořechy, luštěniny a mléčné zakysané výrobky. Nejlepší volbou k večeři je pro vás zeleninové rizoto nebo zapékané brambory s kopcem zeleniny. Opatrní byste měli být s konzumací sladkostí a jednoduchých sacharidů.

Vhodný pohyb - akční a fyzicky náročné sporty vám nevyhovují. Dobrou volbou jsou naopak ty, které rovnoměrně zatěžují svaly celého těla, to znamená například plavání, jízda na in-linech nebo cyklistika. Stejně tak vám prospějí protahovací a relaxační cvičení, tedy jóga, pilates, fitbalet nebo taiči.

Tip - máte větší náchylnost k rýmě a nachlazení. Posílit imunitu vám pomůže pravidelné otužování, saunování a každodenní megaporce čerstvého ovoce a zeleniny

BLÍŽENCI  21.5.- 21.6:

Vaše osobnost - jste vzdušné znamení, idealisté, kteří si libují be filozofii a baví je zkoumat názory jiných lidí. Můžete se pochlubit širokých okruhem zájmů. Žijete činorodým a aktivním životem. Vaše myšlenky a pocity se pohybují závratnou rychlostí, máte vynikající komunikační schopnosti. Ukrývají se ve vás dvě různé osobnosti.

Ideální strava - rozmanitost máte rádi nejen v životě, ale také v jídle. Rádi ochutnáváte všechno nové a zajímavé napohled. Protože často něco uždibujete, měli byste jíst alespoň 6krát denně po menších porcích. Nejlepší jsou pro vás snadno stravitelná jídla, to znamená rýže a obiloviny, ovoce, zelenina i libové maso. Naopak těžká jídla, tučná a smetanová vašemu trávení neprospívají.

Vhodný pohyb - pro vás jsou nejlepší kolektivní sporty, nejlépe na čerstvém vzduchu, tedy například basketbal, volejbal, beach volejbal, nohejbal, turistika, tenis a podobně. Rutina, kde se série cviků neustále opakuje, není nic pro vás.

Tip - mezi vaše citlivá místa patří nervová soustava. posílit nervy vám pomůže pravidelná meditace, dostatečný přísun hořčíku a béček. Každý den si dopřejte řádku kvalitní hořké čokolády nebo hrst ořechů

RAK  22.6.-22.7.

Vaše osobnost - vodní Raci jsou velmi emocionální, ale spolehliví a vytrvalí lidé se silným smyslem pro odpovědnost. Každý úkol dělají pečlivě a usilovně. Jediné, co Raky při jejich nasazení občas brzdí, je lenost a pohodlnost.

Ideální strava - nejlépe vám udělá zelenin a, ryby, drůbež maso, celozrnné obiloviny a kvalitní mléčné produkty. Ideální oběd jsou pro vás brambory se zeleninou a k tomu sklenice podmáslí. Snídaně, která vám dodá sílu a energii, by měla sestávat z jáhlové nebo pohankové kaše, čerstvého ovoce a sklenice džusu. Pokud vás bude zlobit trávení, přidejte do jídel bylinky nebo si uvařte bylinkový čaj.

Vhodný pohyb - protože jste víceméně domácí typy, budou vám vyhovovat vnitřní sporty. Dobře vám bude v posilovně nebo na lekci zumby, pilates či jógy. Odreagovat se od každodenních povinností a vyčistit si hlavu vám pomůže plavání, dlouhé procházky, jogging nebo jízda na kole.

Tip - pro vaše dobré zdraví je alfou a omegou dlouhý a kvalitní spánek. K lepšímu usínání vám pomůže extrakt z meduňky, mateřídoušky, třezalky a kozlíku

 LEV 23.7.-23.8.

Vaše osobnost - ohniví Lvi jsou rodilými vůdci, kteří často uplatňují svoji přirozenou autoritu. Jsou to charismatické osobnosti stvořené k tomu, aby stály v centru pozornosti, a to je v tom nejlepším slova smyslu. V kariéře jim velmi pomáhá organizační a diplomatický talent. Rádi se chlubí svými úspěchy a kritiku nenesou právě nejlépe. Jsou to však velmi dobrosrdeční lidé.

Ideální strava - Lví jídelníček by měl být založen na velikém množství čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných výrobcích a kvalitnímu masu. Kromě vitamínů a minerálů potřebujete pro správné a lehké zažívání vlákninu - ta je obsažena například v hruškách a jablcích, zelenině, luštěninách, vločkách nebo otrubách. Ideální večeří jsou pro vás celozrnné těstoviny se zeleninou, hráškem nebo špenátem a bylinkami.

Vhodný pohyb - bavit vás budou všechny společenské sporty - volejbal, košíková, ale také tenis nebo golf. Ke zklidnění mysli a vnitřní harmonii vám pomůže jóga, taiči a další relaxačně-meditativní techniky.

Tip - Lvi může občas trápit krevní oběh nebo potíže se srdcem.

PANNA 24.8.-23.9.

Vaše osobnost - jste zemní znamení, starostliví a opatrní, ale když se do něčeho pustíte, děláte to pečlivě a s maximálním nasazením. Vůči sobě býváte přísní a nároční. Kvůli své zanícenosti si toho občas naložíte na bedra více, následkem čehož snáze propadáte zmatku a chaosu.

Ideální strava - jelikož vás sem tam můžou zlobit žaludek a střeva, měli byste mít po ruce stále bylinky, které vaše rozhozené zažívání usměrní a hodí do pohody - tedy mátu, meduňku nebo heřmánek. Pokud jde o jídlo, ideálními potravinami jsou pro vás rýže, brambory, těstoviny, vařená zelenina a ryby. Naopak těžká jídla, omáčky, tučná masa, by se ve vašem jídelníčku měla objevovat jen výjimečně.

Vhodný pohyb - ideálním startem dne by pro vás měla být krátká rozcvička, při které protáhnete ztuhlé svaly a klouby. Jelikož jsou Panny klidné, adrenalinové a akční sporty nejsou nic pro vás. Naopak uvolňující cvičení, jako je jóga a pilates, vám jedině prospějí.

Tip - bylinkový čaj bude po obědě nebo večeři pohlazením pro bříško. Dobře vám udělá fenyklový, heřmánkový nebo mátový

VÁHY 24.9.-23.10.

Vaše osobnost - velmi citově založené Váhy touží po klidu a psychické i tělesné harmonii.Jste klidní, samostatní, občas ale máte sklony k netrpělivosti. V kolektivu jste týmovým hráčem, který dokáže táhnout za jeden provaz.

Ideální strava - protože máte rádi pestrost chutí, jsou pro vás těmi pravými kuchyněmi italská, čínská nebo turecká. Ráno byste měli začít velkým kopcem ovoce, ať už v podobě odstředěných šťáv, salátu, nebo mléčného koktejlu. K obědu a večeři vám přijde vhod hovězí maso na zelenině, těstoviny s rajčaty a olivami nebo kuře s rýží. Když vás přepadne mlsná, sáhněte po kvalitní hořké čokoládě nebo müsli tyčince.

Vhodný pohyb - vzdušné Váhy mají rády ladné pohyby, proto vás bude bavit klasický tanec nebo fitbalet. Pro uvolnění vyzkoušejte plavání, jogging nebo dlouhou svižnou procházku. K zahození nejsou ani týmové sporty, při kterých se pobavíte a zapomenete na každodenní stres a povinnosti.

Tip - Achillovou patou jsou ledviny a močové cesty. Jednou za čas si naordinujte preventivní kúru a užívejte brusinky nebo odvar z kopřiv či lichořeřišnice

ŠTÍR 24.10.-22.11.

Vaše osobnost - máte silnou vůli a jdete za svými sny. Jste energičtí, vytrvalí a pokud něco nesnášíte, pak je to prohra a neúspěch. Jste bystří, všímaví a vašemu bedlivému zraku nic neunikne.

Ideální strava - jídlo milujete a sladké obzvlášť. Proto se mějte na pozoru před cukry, které do sebe vpravujete, a volte ty zdravější varianty - například med, sladké druhy ovoce (banán, broskve), karob, javorový sirup a podobně. Do jídelníčku byste měli víc zařazovat zeleninu, maso (drůbeží, králičí, ryby), vajíčka a mléčné výrobky.

Vhodný pohyb - protože %Stí patří mezi vodní znamení, udělají vám dobře sporty typu plavání, aqua aerobic, ale i lyžování nebo bruslení. Posílit tělo a ducha vám pomůže pravidelné běhání, svižné procházky nebo cyklistika. pokud chcete zapracovat na fyzičce, domluvte si konzultaci a trénink u fitness trenéra, který vám řekne, co a jak, a doporučí vhodné cviky a náčiní.

Tip - Štíři občas mívají potíže s krevním oběhem. Pomoci může pravidelné sprchování se střídáním teplé a studené vody, procházky na čerstvém vzduchu, dostatečný příjem tekutin a železa

STŘELEC 23.11.-21.12.

Vaše osobnost - jste velmi aktivní a zvídaví. Rádi poznáváte nové a neotřelé věci a navazujete kontakt s lidmi. Milujete svobodu a nezávislost. Rádi si plníte své sny, což se vám ve většině případů také daří. Příčinou případných neúspěchů bývá vaše impulzivita a zbrklost.

Ideální strava - milujete cestování, proto rádi  ochutnáváte cizí kuchyně. Jíte hodně, ale záleží vám i na kvalitě. Občas si dopřáváte více sladkého, než je zdrávo. Naopak vám v jídelníčku chybí zelenina, čerstvé ovoce a luštěniny. Ideální večeří jsou pro vás zeleninové saláty třeba s kousky masa nebo lososa, zeleninové rizoto či studená zeleninové polévka gazpacho.

Vhodný pohyb - ohnivé Střelce sportovat baví, proto je pro vás vhodný každý sport, který vám přináší radost a uspokojení. Energie máte na rozdávání, proto volte klidně sporty fyzicky náročnější - například bojové sporty, tenis, posilování. Dobře vám udělají i dlouhé vysokohorské túry, cyklistika nebo jízda na koni.

Tip - Střelci se většinou těší dobrému zdraví. Ve vyšším věku se však mohou objevit problémy s klouby. Od věci není preventivně provádět rehabilitační cvičení pro posílení kloubů a svalů

KOZOROH 22.12.-20.1.

Vaše osobnost - jste praktičtí, vytrvalí a máte silně vyvinutý smysl pro povinnost. Jste opatrní a než se pustíte do něčeho nového nebo neznámého, pečlivě zvažujte všechny varianty. Když si ale vytyčíte nějaký cíl, chcete je dosáhnout za každou cenu.

Ideální strava - vašemu zažívání svědčí lehce stravitelná jídla. Dušená zelenina s libovým masem a rýží nebo brambory jsou pro vás tím pravým ořechovým. Dobře vám dělají také bylinky a mléčné výrobky. Pozor byste si měli dát na příjem nezdravých tuků a malý přísun tekutin. A rozhodně nepodceňujte sílu vydatných snídaní (vaječná omeleta, cereálie, jogurt a ovoce, ovesné kaše a podobně), které vám dodají sílu a energii.

Vhodný pohyb - zemním Kozorohům prospívá nenáročný pohyb - to znamená procházky, jízda na rotopedu, golf nebo relaxační a uvolňovací cvičení a masáže. Dobře vám dělá také pravidelné saunování a různé lázeňské procedury.

Tip - s nástupem podzimu máte sklony k chřipkám a nachlazení. Posilněte imunitu

VODNÁŘ  21.1.-19.2.

Vaše osobnost - vzdušní Vodnáři rádi experimentují a milují všechno originální a neobvyklé. Jste velkorysí  a nezištní a vaši přátelé se na vás mohou spolehnout. Vaší slabinou je netrpělivost a potlačování citů.

Ideální strava - problémem je, že často jíte ve spěchu a na pořádné jídlo si neuděláte čas. Následkem toho chybí vašemu jídlu cenné vitamíny a stopové prvky. Jídelníček si proto plánujte dopředu a začleňte do něj hodně ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnných výrobků, ryb a zdravých olejů. Nejlepší večeří jsou pro vás polévky a zeleninové krémy.

Vhodný pohyb - k životu potřebujete pohyb, ale stereotypní cvičení vás nudí. Bavit by vás proto mohly nové, stále se rodící sporty - například H.A.A.T. program, BOSU, Jumping, Tae-bo nebo Deep Work. Vhodná je také jízda na kole nebo kolektivní míčové sporty.

Tip - odolnost organismu proti nemocem posilujte vyváženou stravou, pobytem na čerstvém vzduchu a pravidelným odpočinkem

RYBY 20.2.-20.3.

Vaše osobnost -  lidé narození ve vodním znamení Ryb oplývají vysokým intelektem, jsou citliví, skromní a nedělá jim problém přizpůsobit se druhým. Jsou spolehliví, upřímní, na druhou stranu ale mají sklony podceňovat se a nedůvěřovat vlastním schopnostem.

Ideální strava - když máte trápení nebo pociťujete úzkost, snažíte se to zajíst - většinou sladkým. Vyzrát nad chutěmi vám pomůže pravidelný a pestrý jídelníček, který bude obsahovat komplexní sacharidy (brambory, rýže, cereálie, ovoce, sušené ovoce) a kvalitní mléčné výrobky. Ideální snídaní je pro vás bílý jogurt s vločkami, medem a čerstvým ovocem a k tomu sklenice čerstvé pomerančové šťávy.

Vhodný pohyb -  máte klidnou povahu, proto na akční a adrenalinové sporty rychle zapomeňte. Ideální pohybovou aktivitou jsou pro vás nenáročné, spíše relaxační cvičení typu jóga, balet, aqua gymnastika nebo taiči. Pro uvolnění a načerpání energie si dopřejte alespoň 1krát za 14 dní masáž.

Tip - občas máte sklony ke smutku a depresím. Posilou pro nervový systém jsou vitamíny skupiny B a hořčík, ty se nacházejí v celozrnných obilovinách, luštěninách, listové zelenině, vločkách a mléčných produktech

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>