Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jóga pracuje s životní energií

4. 1. 2016

Jedním ze základních cílů, ke kterému jóga směřuje, je harmonizace a vyladění jednotlivých čaker - energetických center těla. ZÁKLADNÍCH ČAKER JE SEDM:

1) KOŘENOVÁ ČAKRA - MÚLADHÁRA  působí na ledviny a močový měchýř. Jejím elementem je Země, jejíž energii přijímá, náleží jí červená barva. Je místem životní síly.

Jak čakru probudit? Choďte nebo běhejte v ranní rose

2) SAKRÁLNÍ ČAKRA - SVÁDHIŠTHÁNA působí na ledviny a močový mechýř, pohlavní orgány. Elementem je  Voda, barvou oranžová.Vyjadřuje sebehodnotu a sexualitu.

Jak ji probudit? Koupáním ve vodě.

3) PUPEČNÍ ČAKRA - MANIPÚRA působí na žaludek a slezinu. Je elemntem Ohně, patří jí žlutá barva. Tato čakra vyjadřuje pocity síly a vůle. Vnímá energie lidí z okolí.

Jak čakru probudit? Co nejčastěji zahřívejte tělo.

4) SRDEČNÍ ČAKRA - ANÁHATA ovlivňuje srdce a tenké střevo. Elementem je Vzduch, barvou zelená. Tato čakra vyjadřuje lásku, vyrovnanost, soucit, odpuštění.

Jak čakru probudit? Procházejte se ve volné přírodě na čistém vzduchu.

5) KOMUNIKAČNÍ ČAKRA - VIŠUDDHA působí na plíce a tlusté střevo. Elementem je Éter a patří jí světle modrá. Vyjadřuje komunikaci

Jak čakru probudit? Na konci cvičení utvořte srdeční mudru (spojení palce a prostředníku) a prodýchejte oblast srdce. Přijímejte a vydávejte lásku.

6) ČAKRA "TŘETÍ OKO" - ÁDŽŇA  vyjadřuje jasnost, vize, představivost. Patřím jí tmavě modrá barva. Indické ženy i m uži nosí "bindi" - bod na čele, aby neustále cítili tuto čakru a aby ji tím aktivovali

Jak čakru probudit? Udělejte si výlet k duchovnu a zkroťte své smysly.

7) ČAKRA POZNÁNÍ - SAHASRÁRA  vyjadřuje duchovní růst. Je to čisté vědomí, nenáleží jí žádný element ani barva, je to jasné světlo.

Jak čakru probudit? Meditujte a odevzdejte se vyššímu principu.

Výsledek obrázku pro sedm čaker


 

 
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>