Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezte červenou

12. 6. 2009

Červené ovoce i zelenina jsou dodávkou zdraví a síly. A skrývají se v nich další poklady.

180px-fragaria_fruit_close-upjah.jpg Jahody pro dobré  nervy - uklidní podrážděnost a náladovost. Zkrášlí vlasy a pokožku,pročistí tělo, vynikajícím posílením jsou  při horečce.

 isredkv.jpg Ředkvičky chrání zevnitř - zabíjejí bakterie a plísně v našem trávení, tím zmírňují průjmy nebo nadýmání, zlepšují stravitelnost těžkých jídel.

1021-205049-cervena-repa.jpg Červená řepa nás postaví na nohy - uklidní nervy, posílí při rekonvalescenci kombinaci vitamínů a minerálů, pomáhá při chudokrevnosti, zlepší pokožku, posílí imunitu. Působí na slabý žaludek, na posílení pro studenty a všechny, kdo "pracují hlavou."

ismal.jpg Maliny zastaví cholesterol -  odbourávají cholesterol, pomohou proti chudokrevnosti, udržují pevné kosti. Jsou sice o něco slabší, ale zato lahodnou obdobou acylpirinu. Prospějí při otocích, které dovedou odvádět.

imagesrajc.jpg  Rajčata proti stárnutí - chrání kůži proti škodlivým vlivům sluníčka a udržují ji mladistvější, mají podivuhodné schopnosti bránit vzniku rakoviny, udržují srdce zdravé, pomáhají při výbušnosti a náladovosti.

 istres.jpg Třešně pomůžou zhubnout - postarají se, aby tělo využilo méně tuků, třeba v třešňových knedlících přelitých rozpuštěným máslem, snižují krevní tlak, mezi ovocem jsou unikátním zdrojem jódu. Nechutnají vám ryby? Zavařte si třešně! Jsou i na posílení krve, což nám dodá energii.

 jabl.jpg Jablka očistí zevnitř - odvádějí ze střev škodliviny, vážou na sebe tuk, čímž snižují cholesterol a brání tloustnutí. Podušené jsou dobré při průjmu.

ispapr.jpg Paprika pro srdce - oprašuje a čistí cévy a hýčká srdíčko, aby nám nehrozila mrtvice či infarkt, posiluje ve chřipkovém období. Působí na podrážděná játra při stresu a přetížení, proti horkokrevnosti i stěhovavých bolestí na hrudi a v břiše.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>