Jdi na obsah Jdi na menu
 


Energie čaker

11. 5. 2013

ČAKRY jsou jako lotosové květy navlečení na páteři, v nichž proudí energie. Základních čaker je sedm a každá souvisí s různými životními orgány, životními situacemi, barvami, ale i kameny. Když se vám podaří energii v čakrách správně rozproudit, budou vám tělo i psychika fungovat na sto procent.

První čakra - KOŘENOVÁ:

najdete ji mezi konečníkem a pohlavními orgány a její energie směřuje dolů k zemi. Je základem naší energie a mívá červenou barvu. Je spojena se zemí, dává pocit jistoty, ukotvení a vnitřní síly. Právě tady sídlí naše základní životní energie.

Souvisí s páteří, kostmi, zuby, nehty, tlustým střevem, konečníkem, ale i s tvorbou krve.

Když se zablokuje, problémy v této čakře se projevují agresivitou a neschopností žít svůj život, radovat se z něj a překonávat překážky. Pokud nefunguje dlouhodobě, začnou se objevovat nemoci močového ústrojí, impotence a neschopnost prožívat sex.

Rozproudit toto energetické centrum vám pomůže červená barva. Můžete si  představit, že vám tato barva září v místě, kde čakra sídlí. Pomůžou i kameny, jako achát, hematit, granát, červený korál nebo tygří oko. Z vůní si vyberte cedr nebo vanilku.

Druhá čakra - SAKRÁLNÍ:

je nad pohlavními orgány spojená s křížovou kostí a otevírá se směrem dopředu. Je centrem pocitů, sexuální energie a kreativity. Tato čakra ovlivňuje naše vztahy k mužům.

Týká se rozmnožovacích orgánů, ledvin, močového měchýře, krve, mízy a trávicích šťáv.

Když se zablokuje, problémy  jsou spojené s neplodností a menstruačními potížemi.. Co se týče pocitů, může vás trápit nedostatek ženskosti, hrubost, potlačování emocí nebo odmítání sexu.

Pomůže vám působení oranžové barvy, pobyt u moře nebo pohled na tekoucí řeku. Z kamenů pak karneol, citrín nebo zlatý topaz. Z vůní si pořiďte santalovou nebo ylang-ylangovou.

Třetí čakra - SOLAR-PLEXUS:

Najdete ji asi dva centimetry nad pupkem, otevírá se směrem dopředu a tudy přijímá eluneční energii, je centrem naší síly, vůle a emocí.

Týká se spodní části zad, břicha, trávicího systému, žaludku, jater, sleziny a žlučníku.

Když se zablokuje, můžete mít pocit, že nic nezvládáte, bojíte se a snadno se vzdáváte.

Pomůže vám spousta slunce nebo žluté a zlatožluté barvy. Kupte si tygří oko, jantar nebo sluneční kámen. Z vůní vsaďte na levanduli, rozmarýn nebo bergamot.

Čtvrtá čakra - SRDEČNÍ:

Její centrum je uprostřed prsou ve výši srdce a otevírá se směrem dopředu. Díky ní cítíte lásku, harmonii a radost.

Týká se srdce, hrudníku, spodní části plic, krevního oběhu a kůže.

Při zablokování vám chybí láska, jste zranitelní, nešťastní a opuštění. Máte strach mluvit na veřejnosti nebo s neznámými lidmi, projeví se vada řeči nebo nepříjemné zabarvení hlasu.

Pomůže vám  modrá barva, z kamenů akvamarín, tyrkys a z vůní šalvěj a eukalyptus.

Pátá čakra - KRČNÍ:

Tady sídlí vaše neschopnost dorozumět se se světem, vyjádřit svůj názor a umět si o věcech promluvit. Je mostem mezi myšlenkami a reakcí. Sídlí mezi krční jamkou a ohryzkem.

Týká se krku, týlu a spodní části čelisti, uší hrtanu, hltanu, hlasu, horní části plic, průdušek a paží.

Když se zablokuje, projevuje se strachem mluvit na veřejnosti nebo s cizími lidmi, vadami řeči nebo nepříjemným zabarvením hlasu.

Pomůže vám modrá barva, z kamenů akvamarín, tyrkys a z vůní šalvěj nebo eukalyptus.

Šestá čakra - TŘETÍ OKO:

Sídlí uprostřed čela a souvisí s intelektem, intuicí, ale i s vyššími duchovními silami. Pomůže vám vidět i pod povrch, rozpoznat nebezpečí a řídit se vnitřním hlasem.

Týká se obličeje, očí, uší, nosu, dutin a centrálního nervového systému.

Když se zablokuje, můžete trpět záněty očí a dutin, rýmou, bolestmi hlavy nebo poruchami vidění. Možná jste příliš přízemní a odmítáte všechno tajemné.

Spojení s vaším třetím okem vám usnadní vůně máty a jasmínu, z kamenů pak indigově modrý safír, ametyst nebo fluorit. Z barev pak modrá a žlutá.

Sedmá čakra - KORUNNÍ:

Je protipólem té první, najdete ji nahoře uprostřed nad temenem  hlavy a otevírá se nahoru. Tudy přijímáme energii z vesmíru, která nám pomáhá uvědomit si, kdo jsme, co chceme a jaké je naše životní poslání.

Týká se velkého mozku a šišinky mozkové.

Jako jediná ze všech čaker se nemůže zablokovat úplně, je jen víc nebo méně otevřená. Její zavření souvisí s Parkinsonovou nemocí, depresemi. schizofrenií, demencí, s nepřekonatelným strachem, nejistotou a ztrátou životního směru.

Pomůže vám představit si, jak vám nad hlavou září fialová, bílá nebo zlatá barva a prostupuje do vašeho těla. Zapalte si aromalampu s kadidlem a pod polštář si dejte ametyst, křišťál nebo jadeit.  

                         náhled obrázku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>