Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drahé kameny a lidé

14. 3. 2011

imagesdrahe.jpg  DRAHÉ KAMENY

hrají velkou roli při našem zrození. Zintenzivňují nebo zeslabují povahové vlastnosti. Dokážou oslabit to, co je v nás nadbytečné, posílit oslabené, odstraní blokády průtoku energie do těla. Vedou nás k trpělivosti, koncentraci, pokoře a lásce k živé i neživé přírodě.

Vyberte si svůj kámen podle data narození, nebo můžete zvolit ten, který vám může svou silou pomoci jak psychicky, tak i fyzicky. Při vybírání si ho osahejte, je to "kámen osobní, kámen do ruky". Cítíte-li, že vám dobře "pasuje do dlaně", je to ten správný tvar. Mějte jej co nejčastěji v dlani, protože působí na její akupresurní bod uprostřed, a právě tím harmonizuje a uvolňuje vaše tělo.

Do kamene vkládáme často víc ze svých trápení, bolestí, emocí a konfliktů, než jsou schopny unést.  Dokonce se stává, že vnitřní napětí v kameni dosáhne takové síly, že dostane trhliny, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, která pro mne byla děsivá, nebo i pukne. Kámen sice negativní energii vstřebá, ale pokud mu nedopřejete očisty , vysílá zpět do těla v plné intenzitě vše, co od vás načerpal. 

A jak jej tedy očistit?

Nejznámější a nejpoužívanější metoda je očista vodou a sluncem. Kámen opláchneme pod tekoucí vodou a pak necháme za oknem na slunci nebo v noci při měsíci (nejlépe úplňku) načerpat energii.

Více o tématu v článku "Síla kamenů".

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>