Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co všechno pro život na zemi znamená slunce a světlo

25. 8. 2009

imagesy.jpgBez přehánění můžeme tvrdit, že světlo je "přírodní lék". Potřebujeme ho, protože chrání zdraví a povzbuzuje a ovlivňuje činnost orgánů v těle. Světlo je důležité pro léčbu kožních nemocí, jako jsou lupénka a neurodermatitida. Po psychické stránce pomáhá především proti depresivních stavech. V současnosti s hormonem melatoninem řídí nář rytmus spánku a  bdění. Světlo, hlavně sluneční, stimuluje tvorbu takzvaných hormonů stěstí v orgánu zvaném epifýza, a tím zvyšuje chuť do života a optimizmus.

Také už víme, že jasné světlo imagesn.jpg na pracovištích má pozitivní vliv na pracovní aktivitu a zlepšuje náladu zaměstnanců. Slabé světlo naopak každého rychle unaví. Abyste příznivého vlivu světla optimálně využili, vezměte si k srdci následující rady:

  

imagesmj.jpgStarší lidé potřebují pro stejný zrakový výkon více světla, než lidé mladší, protože s přibývajícím věkem naše zrakové schopnosti oka  k výkonu postupně klesají. Přítmí je špatné pro práci, ptotože oslabuje pozornost a snižuje výkony. Pro naši psychiku a kvalitu život je důležité, abychom si mohli užívat jasného světla nejen venku, ale i v místnosti. Nejlepší je umělé osvětlení místnosti, které přichází shora z boku. Doma si musíte do každého pokoje opatřit jiné osvětlení odpovídající jeho funkci.

imagesl.jpgDŮLEŽITÉ: nezbytné v bytě je také tlumené náladové světlo, při kterém můžeme relaxovat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář