Jdi na obsah Jdi na menu
 


Síla kamenů

13. 5. 2009

Přemýšlíte o dárku pro blízkého člověka ? Kupte mu kamínek, možná mu přinesete štěstí! 

  AMETYST: kámen střídmosti a umírněnosti. Možná by pomohl lidem, kteří jsou pod vlivem ostrých nápojů a hazardních her. Vezměte si ho do dlaně ve chvílích budování vnitřní rovnováhy, hledání své nejpřirozenější role v životě. Ametyst učí pokoře, posiluje intuici a jasnozřivost, vyjasňuje vize a sny. A pozor: přináší harmonii do partnerských vztahů. Jako léčitel těla uzdravuje dnu, přináší blahodárné sny a dost často vylepšuje paměť. 

  KARNEOL: zamezuje sporům a udržuje dobrou náladu. Pokud je nositel ohrožen, projeví se kámen neobvyklým zabarvením povrchu. Tím dává najevo, že zachytil mentální útok. V tom případě je nutné jej očistit (stačí pod tekoucí vodou). Pomáhá nám zvládnout pozemskou roli a plnit úkoly s odvahou a radostí. Podporuje tvořivost, motivuje a utišuje negativní emoce, dodává trpělivost a sebedůvěru.  

  TYRKYS: tradiční léčivý kámen. Už v dávné minulosti byl pokládán za lék očních a žaludečních chorob a za protijed při uštknutí. Nositelům v 21. století zaručuje štěstí a úspěch a chrání před finančními problémy. Přináší spolehlivost a přátelství. Zesiluje intuici, vyrovnanost, štěstí a rodinnou pohodu. Pomáhá vyjádřit duševní poznatky a myšlenky. Dává sílu našim slovům. 

   JADEIT: odedávna byl jedním z nejuctívanějších kamenů Dálného východu, kde platil za nositele klidu a míru a byl ceněn více než zlato. Symbolizoval štěstí, lásku, harmonii a ochranuu proti zlu. Odstraňuje rozkolísanost, melancholii a pomáhá udržovat chladnou hlavu. Přináší radost. Usnadňuje rozpomenutí se na minulé životy. Někdy je spojován s materiálním zabezpečením.

  JASPIS: nezapomeňte si ho vzít na setkání, kde se dá očekávat konfliktní komunikace. Jaspis má prý schopnost odrazit vše negativní nazpátek. Ale nakonec umí uklidnit rozbouřené city. A nejen to, doslova uzemňuje temnou energii. Napravuje nepříznivé situace, pozvedá krásu a vnitřní půvab. Člověku přináší zdraví a sílu. Jako léčitel těla snižuje horečky, čistí oběhový systém. 

  RUBÍN: přezdívá se mu kámen ohně. V rubínech je tolik energie a žáru, že je nelze přehlédnout. Oheň je vášnivý a čistý živel, proto kámen posiluje srdce a pročišťuje zkaženou krev. Zabraňuje také nemocem, vyvolává vášeň. Pokud je rubín zasazen do zlata, zvyšuje se jeho účinnost. Měl by být nošen na levé straně poloviny těla, protože je-li nošen na pravé straně, svazuje vášeň a milostné vztahy.  

TYGŘÍ OKO: starořecký kámen radostti a rovnováhy. Dodává otevřenost a pozitivní myšlení. Posiluje vůli a soustředěnost, zahání špatné představy. Posiluje samostatnost a rozvahu. Podporuje nazírání do vlastního nitra. Dodává tvůrčí schopnosti a vitalitu díky němu vidíte, že ke splnění cílů vede více možností. Vhodný pro lidi lehce manipulovatelné, kteří se s obtížemi vymezují vůči druhým a snadno přejímají vibrace okolí. Může pomáhat úzkostným ženám i mužům. 

  ACHÁT: od středověku platí za symbol zdatnosti a síly. Zaručoval pestré a rozmanité sny, výřečnost a duchaplnost. Toužíte po dlouhověkosti, úspěchu, skvělých kamarádech a štěstí ? Pak si vezměte na pomoc achát. Pomáhá udržet rovnováhu v každodenním životě, propůjčuje vytrvalost a vyrovnanost. Uvolňuje vnitřní zlobu a nastartovává proces vyrovnání se s realitou. Přitahuje dědictví a upozorňuje na skryté poklady.

  DIAMANT:  v nejvyšší čistotě a jednoduchosti je skryta největší síla. Je symbolem osvícení a dokonalosti. Skutečně, tento kámen je neocenitelným pomocníkem, což vědí lidé, kteří nastoupili cestu sebepoznání a snaží se dosáhnout dokonalosti. Žena pod vlivem diamantu působí vznešeně, pravdivě a čistě. Tento kámen se zasazuje do zásnubních prstenů proto, že odpuzuje případné ctitele, a tím zabraňuje nevěře. Chrání ženinu ctnost. 

  TURMALÍN: vždy působí ve prospěch člověka, který se k němu upnul. Přináší radost, pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost, strach. Je zkrátka ochranným šamanským kamenem. Napomáhá pochopení sebe sama i druhých. Zvyšuje sebedůvěru, pěstuje nezávislost a pomáhá získat nadhled nad neradostnými situacemi. Má prý léčebné účinky, posilje imunitu, léčí dětská onemocnění. 

  SLUNEČNÍ KÁMEN: protože je silně nabit sluneční energií, vnitřně vás prozáří. Je ochranným kamenem, dodává silnou ochrannou energii bytům a domům. Do života vnáší radost a světlo. Naučí vás nezávislosti a změní říkat občas "ne". Učí, jak řídit svůj osud. Napomáhá pozitivnímu myšlení. Působí proti depresím, pocitům opuštěnosti, dodává sebedůvěru. Lide, kteří si ho oblíbí a splynou s ním, pomůže při obtížích. Léčí i tělo, například při žaludečních vředech. 
  MĚSÍČNÍ KÁMEN: ve starověku pomáhal námořníkům a cestovatelům zahnat starosti z očekávaných cest a nejistého osudu. Při ubývajícím Měsíci lze s jeho pomocí nahlížet do budoucnosti, při přibývajícícm přičaruje lásku. Při úplňlku získává silný lesk. Je považován za symbol mírnosti, vnímavosti, intuice, lásky, usmíření, pochopení a soucítění. Mladým ženám pomáhá překonat ostych a vede je po cestě ke skutečnému ženství. Snadněji se s ním vyrovnáte s nešťastnou láskou.   

 imagessokoli-oko.jpg

  SOKOLÍ OKO: tento modrý až zelenomodrý kámen nachází uplatnění hlavně při léčbě očních chorob. Také zmírňuje migrény a pomáhá při astmatu. Pokud jde o psychiku, posiluje individualitu a otevřenost pro nové podněty a životní změny. 

  BÝČimagesbyci-oko.jpgÍ OKO: rudohnědý kámen s leskem nás posiluje zemní energií. Pomáhá při onemocnění pohybového aparátu a uvolňují ztuhlé a napjaté svaly. Zlepšuje paměť, schopnost učení a posiluje sebevědomí. používá se také při zánětu trojklanného nervu.

imagesruzenin.jpg  RŮŽENÍN: už od starověku se mu přezdívá kámen lásky. Vždy byl symbolem tolerance a něžnosti. Zvyšuje vnímavost, posiluje tvořivost a fantazie. Pomáhá vnímat přírodu a umělecké skvosty. Léčí rány na srdci. Probouzí v nás radost ze života. Nejdůležitější kámen pro osamělé lidi. Odbourává strach, zlost a pocity viny. Hodí se pro miminka a malé děti, protože svými vibracemi chrání jejich bytost.

imageskris.jpg  KŘIŠŤÁL: nabíjí tělo energií, neutralizuje negativní záření, působí na srdeční a nervové choroby.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< prosinec / 2018 >>